Porównanie lokat bankowych

Lp
Bank
Opis
%
Kontakt
1

Meritum Bank

Bank Meritum ofertuje oprocentowanie w wysokości 5% w skali roku co daje mu najlepszą ofertę lokaty na rynku [więcej]

2

Lion`s Bank

Bardzo wysokie oprocentowanie 5% na okres 50 dni. Kwota minimalna lokaty to 100.000 zł [więcej]

3

Idea Bank

Lokata w Idea Bank posiada jedno z najwyższych oprocentowań na rynku bo aż 4.50% i to bez wychodzenia z domu [więcej]

4

Getin Bank

Bardzo krótki okres lokaty bo tylko 2 miesiące. Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu - przez internet [więcej]

5

Noble Bank

Tradycyjna lokata bankowa na 2 miesiące na kwotę od 50000 do 250000 zł [więcej]

6

Santander Consumer Bank

Lokata z pewnym zyskiem 4,1% w skali roku na 24 miesiące. Bank nie zezwala na wcześniejsze zerwanie lokaty bez utraty odsetek [więcej]

7

BGŻ Optima

Lokata przeznaczona dla nowych klientów banków z oprocentowaniem 4% w skali roku. Lokata na okres 3 miesięcy. [więcej]

8

Toyota Bank

W Toyota Bank możesz założyc nielimitowaną liczbę lokat. Do wszystkich jest szybki dostęp przez inetrnet [więcej]

9

Bank Millennium

Sam wybierasz kwote i oprocentowanie swojej lokaty. Atrakcyjne oprocentowanie już od pierwszego dnia. [więcej]

10

mBank

Lokata terminowa o stałym oprocentowaniu 2% otwierana aż do 12 miesiecy na niską kwotę bo od 500 zł. [więcej]

Podstawowe informacje o lokatach bankowych

Jaki typ lokaty należy wybrać

Obecnie banki oferują różnego rodzaju lokaty – terminowe, dynamiczne oraz strukturyzowane. Który typ lokaty jest najlepszy? Każdy jest dobry, wszystko zależy od naszych kryteriów oraz ryzyka które chcemy podjąć. Im większe ryzyko tym większa stopa zwrotu, dlatego dla osób, które oczekują czegoś więcej niż 5% z lokaty polecane są lokaty strukturyzowane.

Czym są owe lokaty? Są inwestycjami, podzielonymi na dwie części: część "bezpieczną", gdzie środki lokowane są w np. obligacje skarbu państwa, oraz część "mniej bezpieczną", gdzie pieniądze inwestowane są w akcje, certyfikaty, surowce, towary etc. Czas trwania lokaty strukturyzowanej określony jest na kilka lat, dlatego warto podjąć słuszną i przemyślaną decyzję.

Dla osób, które cenią elastyczność i bezpieczeństwo lokowania środków dedykowane są lokaty dynamiczne (progresywne). Pozwalają one na dopłacanie pieniędzy oraz przedwczesne zerwanie lokaty bez utraty odsetek. Jak wiadomo – im większa swoboda, tym mniejszy zysk, dlatego lokaty dynamiczne oferują mniejsze oprocentowanie w porównaniu z innymi rodzajami lokat.

Ostatnim wymienionym typem lokaty jest lokata terminowa, czyli najbardziej popularny rodzaj lokowania pieniędzy. Charakteryzuje się ona terminem, przed którym nie możemy zerwać lokaty (w przypadku wypłacenia pieniędzy stracimy odsetki).

Wybór banku

Mając do wyboru kilka banków, wybór jednego, najbardziej stosownego do naszych potrzeb i wysokości oszczędności może stanowić problem. Na samym początku należy określić jaką kwotę chcemy przeznaczyć na otwarcie lokaty, oraz czas na jaki chcemy zamrozić pieniądze (dotyczy lokat terminowych). Oprocentowanie zależy w głównej mierze od naszych środków pieniężnych i czasu na jaki chcemy otworzyć lokatę, dlatego przed podpisaniem umowy warto wynegocjować korzystniejsze warunki. Pamiętaj, że im dłuższy okres trwania lokaty, tym większe oprocentowanie, ponieważ bank będzie miał możliwość inwestowania Twoich pieniędzy przez dłuższy czas.

Kapitalizacja odsetek

Często używanym zwrotem przy lokatach bankowych jest "kapitalizacja odsetek". Co należy rozumieć pod tym terminem? Tłumacząc go jak najprościej – jest to naliczanie zarobionych odsetek do naszego kapitału. Dla przykładu – miesięczna kapitalizacja odsetek oznacza, że nasze odsetki będą doliczane do naszego ulokowanego kapitału co miesiąc.

Ostatnio dodane artykuły

Kapitalizacja odsetek.

Kapitalizacja odsetek.

Każdy, kto chociaż raz zakładał lokatę bankową słyszał o kapitalizacji odsetek, ale nie wie co się pod tym pojęciem tak dokładn...

Lokata terminowa a zysk

Lokata terminowa a zysk

Kiedy mówimy o lokacie pierwsze słowo które nam przychodzi do głowy to zysk. Trudno temu zaprzeczyć chociażby dlatego, że możem...

Korzyści z dobrej lokaty

Korzyści z dobrej lokaty

Dobra lokata bankowa może być bardzo dobrym sposobem na pomnażanie swoich środków. Przy tradycyjnej lokacie będą to może zyski ...